Ogólne informacje

policealna_szkola_farmaceutyczna_w_swidnicy_ogolne

Policealna Szkoła Farmaceutyczna w Świdnicy przygotowuje do zawodu technik farmaceutyczny. Program zajęć zakłada, iż osoby biorące w nich udział są absolwentami liceów ogólnokształcących lub technicznych.

Do przedmiotów wykładanych w Szkole należą m.in. technologia postaci leków, pracownia technologii postaci leków,pracownia analizy leków, analiza leków, farmakognozja,farmakologia, badania tożsamości surowców naturalnych,propedeutyka zdrowia, świadczenia farmaceutyczne, pierwsza pomoc w zagrożeniach zdrowia i życia, język angielski zawodowy, język migowy, organizacja ochrony zdrowia, BHP, technologie informatyczne, podstawy psychologii, pedagogiki i socjologii, działalność gospodarcza w ochronie zdrowia, wychowanie fizyczne.

Nauka w Szkole trwa cztery semestry. W czasie trzeciego i czwartego semestru słuchacze odbywają praktykę zawodową trwającą po 80 godzin. Zajęcia odbywają się w grupach porannej i popołudniowej.

Wysokość czesnego wynosi 240 zł za miesiąc. Nadpłaty traktowane będą jako zaliczki na kolejne miesiące.

Posiadane uprawnienia do prowadzenia Policealnej Szkoły Farmaceutycznej w Świdnicy

• Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, nadane przez Starostę Miasta Świdnicy decyzja nr 1/2007 z dnia 17 lipca 2007r.
  • Zaswiadczenie nr 9/2007 z dnia 16 lipca 2007 o wpisie do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy
  • Postanowienie Ministra Zdrowia MZ-NS-ZM-804-11593-2/MSO/07 w sprawie spełnienia wymagań niezbędnych do uzyskania uprawnień szkoły publicznej prowadzącej kształcenie w zawodzie - technik farmaceutyczny przez Policealną Szkołę Farmaceutyczną LZDZ w Świdnicy mieszczącą się przy ulicy Traugutta 7 w Świdnicy.

FORMULARZ REKRUTACYJNY

Warunki przyjęcia słuchacza do Policealnej Szkoły Farmaceutyczne w Świdnicy (wymagane złożenie następujących dokumentów):
  • Wypełniony formularz zgłoszeniowy,
  • 4 zdjęcia,
  • Świadectwo ukończenia szkoły średniej w oryginale,
  • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w danym zawodzie.

Opłaty Policealnej Szkoły Farmaceutycznej w Świdnicy.

• Miesięczne czesne wynosi 240 zł x 20 miesięcy.
  • Opłata miesięczna zawiera wszyskie opłaty związane z nauką (koszty substancji i odczynników używanych do ćwiczeń)

Płatności za szkołę prosimy dokonywać na konto bankowe:

Fundacja Solidarności Pokoleń
    68 2490 0005 0000 4530 1436 4558 (Alior  Bank)

W tytule wpłaty prosimy o podanie:

• Imienia i nazwiska słuchacza,
    • Okresu płatności (np. Jan Kowalski czesne za luty 2017).

Słuchacz otrzymuje następujące podręczniki:

• Burak Krzysztof "Farmakologia z elementamii chemii leków", Legnica 2006,
  • Burak Krzysztof "Farmakologia z elementamii chemii leków" Część II Legnica 2009,
  • Jackowicz "Receptura apteczna"

Template by QualityJoomlaTemplates